X
تبلیغات
گروه کار و دانش خزل

گروه کار و دانش خزل

درج فعالیت ها و مقالات و مطالب مرتبط با گروه کار و دانش خزل

تغییراتاستاندارد نقشه کشی عمومی 400 ساعته نسبت به 900 ساعته

تغییراتاستاندارد نقشه کشی عمومی 400 ساعته نسبت به 900 ساعته

مباحثی که در استاندارد نقشه کشی ساختمان درجه 2(900 ساعته) ارائه گردیده ولی در استاندارد نقشه کشی عمومی ساختمان  درجه 2 (400 ساعته ) ارایه نشده است .

1-        توانایی پیشگیری از حوادث و رعایت نکات ایمنی

2-      توانایی انجام کمکهای اولیه

3-      توانایی چسباندن لتراست و زیباتون

4-      توانایی ترسیم جزییات فنداسیون و شناژ( آشنایی با آرماتور، آرماتور های عرضی و طولی و خاموتها ، آرماتور گذاری فنداسیون و شناژها ، جزییات فنداسیون و شناژ)

5-      توانایی ترسیم پلان تیرریزی ،اندازه گذاری ،مرکبی کردن و تهیه جدول با لیست

6-      ترسیم نقشه های جزییات اسکلت فلزی و اندازه گذاری آنها ( انواع پرو فیلهای آهنی ، تیرریزی راه پله )

7-      توانایی ترسیم پلان دکوراسیون و مرکبی کردن آن

8-      توانایی تهیه و ترسیم اندازه گذاری و مرکبی کردن نقشه جزییات معماری (شامل انواع دتایلهای مقاطع دیوار ،آبرو پشت بام ،سقف کاذب ،انواع راه پله ،فنداسیون و کرسی چینی ،کف سازی ، محوطه سازی ، انواع سقف و دست انداز و سقف کاذب و چوبی ، پنجره )

9-      توانایی ترسیم انواع پرسپکتیو و مرکبی کردن آن

10-  توانایی نوار گیری دور نقشه

11-  توانایی تا کردن و بایگانی کردن نقشه های چاپ شده

 

بر گرفته از  وبلاگ http://karnagshe.blogfa.com/

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم مهر 1389ساعت 10:25  توسط احمد حبیب وند  | 

معرفی رشته ها

برنامه ريزي درسي رشته هاي مهارتي كاردانش :
رشته هاي تحصيلي شاخه كاردانش ، تركيب مناسبي از مواد درسي متنوعي است كه به تناسب نياز فراگيران و بازار كار سازماندهي مي شوند. به طور كلي مي توان مواد درسي رشته هاي كار دانش را به شرح زير تقسيم بندي كرد :

الف : دروس عمومي :
درسهايي است كه آموختن آنها براي بينش عمومي ، اجتماعي ، اقتصادي و سياسي دانش آموزان دوره متوسطه ضرورت دارد. تعداد اين قبيل درسها در كليه رشته هاي شاخه كاردانش 53 واحد است كه 31 واحد آن را در پايه اول و 22 واحد باقي مانده در سال هاي دوم و سوم به دانش آموزان ارائه مي شود.
ب : دروس اختصاصي :
درس هايي است كه دانش آموزان با گذراندن آنها پابه عملي يا علمي مناسبي براي ورود به بازار كار و اشتغال يا ادامه تحصيل در سطوح عالي تر را در يك رشته يا گرايش خاص كسب مي كنند.
استاندارد مهارت (درس هاي مهارتي ) :
آن دسته از درس هاي اختصاصي شاخه كار دانش است كه از طريق آنها مهارت هاي حرفه اي مورد نياز براي اشتغال به يك حرفه مفيد به صورت نظري و عملي بر اساس استانداردهاي ملي و بين المللي مربوط آموزش داده مي شود. تدوين استانداردهاي مهارت به عهده سازمان و وزارتخانه ذيربط است و برگزاري آزمون هاي مهارتي و تعيين حد نصاب نمره قبولي آنها اختيارات سازمان هاي مذكور مي باشد. در حال حاضر مسئوليت اغلب استانداردهاي مهارت شاخه كاردانش به عهده مراجع زير مي باشد.
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
سازمان تبليغات اسلامي
سازمان صنايع دستي ايران
وزارت بازرگاني

درسهاي انتخابي :
درسهايي است كه با توجه به تفاوت هاي فردي به منظور پرورش و علايق و استعدادها و يا رفع نيازهاي آموزشي دانش آموزان از بين مجموعه اي از درسهاي فعاليت محور (درسهايي از فعاليت دانش آموزان تاكيد دارد ) در پايه اول متوسطه به دانش آموزان ارائه مي شود. درسهاي انتخابي مشتمل بر درسهاي جبراني و درسهاي پرورشي و ساير دروس است.
درس هاي تكميل مهارت :
درسهايي است كه به منظور افزايش سطح اطلاعات و مهارت هاي مورد نياز براي ورود به بازار كار به دانش آموزان كاردانش ارئه مي شود. مانند كارآفريني ، قانون كار ، بهداشت و ايمني كار ، كاروزي.
درس هاي اختياري :
درسهايي است كه با تعداد واحدهاي مورد نيازهر يك رشته هاي شاخه كار دانش متناسب با فعاليت و هدفهاي هر رشته و حسب شرايط و متقاضيان منطقه آموزشي به دانش آموز كار دانش ارائه مي شود.

بر گرفته از سایت http://arak.schoolnet.ir

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 10:29  توسط احمد حبیب وند  | 

ایجاد وبلاگ

بسمه تعالی

با عرض سلام خدمت شما همکاران و بازدیدکنندگان عزیز.

وبلاگ ایجاد شده در ضمینه رشته های کار و دانش می باشد و سعی بر آن دارد که با ارائه مطالب مرتبط با رشته های کار و دانش کمک کوچکی در ضمینه ارتقاء شاخه کار و دانش داشته باشد.

این وبلاگ توسط گروه کار و دانش منطقه آموزش و پرورش خزل شهرستان نهاوند ایجادشده و مطالب آن جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد.

در پایان از تمام بازدیدکنندگان از این وبلاگ خواهشمند است که نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات وبلاگ درج نموده و مطالب خود را به ایمیل مدیریت وبلاگ به نشانی khezel_k@yahoo.com     ارسال نماید.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم مهر 1389ساعت 8:49  توسط احمد حبیب وند  |